Çay Otomatları

Çay Otomatı

Kazanları ve iç hacimleri ile ünlü çay otomatı genellikle profesyonel donanımlara sahip olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Demlikleri kazan litreleri birbirinden çok farklı görünümlere sahip olarak tasarlanmıştır. Hizmetten ne beklediğinizin önemi, çay otomatlarının donanımlarına göre önemli unsur taşımaktadır.

Genellikle endüstriyel alanlarda yani günlük 60 bardak kapasitesinden fazla tüketimi yapılan alanlarda çay otomatlarının, tam donanımlı olan modelleri gereklidir. Profesyonel hacimli ve en iyi şekilde hizmet sunan çay otomatlarının tercihleri, özelliklerinin avantajına göre maddi ve manevi olarak anlam içerebilir. En büyük kazanlar, kalabalık iş yerleri içerisinde 24 saat içinde tüketilen bardak hacmi, 60 bardağı geçtiği takdirde demlemesi en geniş kapasiteye sahip olması gerekir. Kazan litresinin ise sürekli ısınma sağlayabilecek termostat özelliği ile üretilmiş olması gerekmektedir.

Sürekli Tüketim Yerlerinde 15 Litre Üzerinde Çay Otomatları Kullanılır Mı?

Donanımsal olarak kapasite ve hacim itibariyle rahatlıkla tercih edilebilecek 15 litre ve üzeri kazanların, genellikle çok sık olarak tüketim gerçekleştirilen yerlerde konumlandırılması gerekir. Diğer özelliği ise kişilerin servis olarak değil, manuel olarak her istedikleri an çay ve sıcak su imkânlarını temin edebilmeleridir. Özel muslukları ile sadece demlik kısımlarından olmadan iki musluk tercihi yapıldığı takdirde, birinden dem diğerinden ise sıcak kaynar su akışı gerçekleştirilebilir.

Çay Otomatları Nın Ekstra Ve Fiyatı Yükselten Özellikleri Nelerdir?

Büyük problem teşkil eden sıcak suyun bitimi anında kontrollü bir şekilde tekrar doldurulması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda çay kazanlarının sıcak su kapağının sürekli açılması enerji tüketimi israfının da yoğunlaşmasına neden olabilir. Çay kazanlarının içerisindeki sıcak su, bitiş noktasına geldiğinde ve buharlaşma oranı da düşüş gösterdiğinde genellikle ekstra özellikler arasındaki alarm devreye girmektedir. Bu gibi durumlarda çay otomatları fiyatları da yüksek rakamlarda olabilir.

15 litrenin üzerindeki çay kazan hacimleri genellikle 60 bardak kapasiteli olmasının nedeni, sürekli demleme sıkıntısı ve enerji tüketimi yapmaktan kaçınmak içindir. Bu gibi durumlarda 60 bardak kapasitesinin altına düştüğü takdirde enerji tüketimi sarfiyatının da yoğunlaşmasına neden olabilir. Paslanmaz çelik alaşımı özelliği genellikle iç kısımlarda olmasının nedeni ile dış kısımlarda da sürekli olarak temizleme ve hijyen sağlamasının kolaylığı sunulur.

Bir Cevap Yazın